Киприан Шахбазян (kiprian_sh) wrote,
Киприан Шахбазян
kiprian_sh

Свобода совести на Украине.

Правоохоронці розпочали розслідування фактів вчинення окремими представниками УПЦ-МП та ГО «Союз православний «Радомир» умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, а також образу почуттів громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями
Сьогодні, 11.01.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) стосовно вчинення окремими представниками Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ-МП), ГО «Союз православний «Радомир» та іншими невстановленими особами умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, що спричинили тяжкі наслідки у вигляді виникнення сутичок та масових заворушень в Запорізькій області та інших регіонах України.
Встановлено, що представники Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів, надаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ-МП, чим ображають почуття громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями.
Указані особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України.
Крім того, деякі представники указаних релігійних організацій останнім часом допускають висловлювання за єдність слов’янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви (РПЦ). Серед прихожан храмів розповсюджується інформація про необхідність об’єднання України з Росією та засуджується Європейський напрямок розвитку нашої держави, засуджується проведення антитерористичної операції, а також виправдовуються агресивні дії Російської Федерації по відношенню до України.
З метою забезпечення швидкого та ефективного дослідження обставин,  з огляду на резонансність події, розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено слідчому відділу  Управління Служби безпеки України в Запорізькій області за процесуального керівництва групи прокурорів прокуратури Запорізької області.
Досудове розслідування триває, наразі проводяться першочергові слідчі дії (https://zap.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=221963).
_____________________________________________
Итак:
"Установлено, что представители Запорожской епархии Украинской православной церкви Московского патриархата допускают выборочный подход к осуществлению религиозных обрядов, отдавая предпочтение тем лицам, которые проходили обряды крещения именно в УПЦ МП, чем оскорбляют чувства граждан в связи с их религиозными убеждениями".

Очень интересно, каков будет выход из ситуации.... Надеюсь на утечки в сеть текстов "экспертных заключений" СБУ. Надеюсь, дело дойдет до суда :)

PS Рекомндую почитать комменты на моем любимом украинском ресурсе: https://censor.net.ua/news/3043858/v_svyazi_s_otkazom_otpevat_rebenka_v_upts_mp_v_zaporoje_nachato_ugolovnoe_proizvodstvo_prokuratura
Tags: Каноны, Мозг vs мізк, Скачіть свідомі далі, Украина, Церковь и государство
Subscribe

 • ДОГМАТИЧЕСКОЕ БОГОСЛОВИЕ В МДАиС.

  "В учебниках догматического богословия среди свойств человеческой души обычно указывается такое свойство, как свобода. Однако, свободу нельзя…

 • О ДОБЛЕСТНЫХ В БРАНИ.

  Частенько встречаю неприятие слов свт. Афанасия Великого: «не позволительно убивать, но убивать врагов на брани и законно и похвалы достойно.…

 • ФРАГМЕНТИК ИЗ БУДУЩЕЙ СТАТЬИ :)

  Прп. Максим Исповедник: «вещи, <…> принадлежащие одной и той же сущности и природе, непременно единосущны друг другу и…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments